Dnia 26 września 2017 roku Stowarzyszenie "Zgodnie z naturą i tradycją" w Zbicznie  w ramach  zdania publicznego Ochrona i promocja zdrowia zorganizowało w  świetlicy GOKSiR w Pokrzydowie prelekcję wraz z  pokazem kulinarnym i degustacją potraw. Współorganizatorem był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Zbicznie.

W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy z Powiatu Brodnickiego, dyrektor ZS w Pokrzydowie, członkinie zespołu Pokrzydowianki, przewodnicząca Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich, przedstawicielki kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń z Gminy Zbiczno.

Członkowie stowarzyszenia wraz z jego sympatykami  przygotowali pokaz kulinarny potraw z produktami ekologicznymi. Przygotowano m.in.  zupę rybną z makaronem ekologicznym, kaszę orkiszową z sosem grzybowym, zapiekankę z makaronem ekologicznym i warzywami,  jabłecznik, ciasteczka z ekologicznych płatków owsianych, kawę orkiszową, klopsiki w warzywach. Uczestnicy spotkania degustowali przygotowane smakołyki.

Prelekcję dotyczącą zdrowej żywności oraz prawidłowego odżywiania przeprowadził  producent produktów ekologicznych - członek stowarzyszenia "Zgodnie z naturą i tradycją" Pan Mieczysław Babalski.  Uczestnicy również mogli wymienić się własnymi doświadczeniami dotyczącymi zdrowego odżywiania. Wszyscy uczestnicy zadania w ramach promocji otrzymali produkty ekologiczne.

Zadanie publiczne pn. "Wiem co jem", które przygotowało stowarzyszenie "Zgodnie z naturą i tradycją" w Zbicznie  zostało dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy - Zarząd Powiatu.