Wyjazd -  Szlakiem ważnych wydarzeń historycznych

W dniach od 17 do 21 września 2019 r. osoby dorosłe z Powiatu Brodnickiego uczestniczyły w wyjeździe historycznym, którego celem było poznanie miejsca związanego z Powstaniem Śląskim. Pojechaliśmy do Tychów, miasta, w którym w  nocy z 16 na 17 sierpnia 1919 roku w Urbanowicach i Paprocanach (dzisiejsze Tychy)  rozpoczęło się I powstanie śląskie. Zwiedzaliśmy Browar Książęcy, który w czasie powstania został zajęty przez walczących powstańców.

Na Podhalu wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Chochołów, Bachledówkę  i  Zakopane. Wędrowaliśmy dolinami i polanami - szlakiem papieskim. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Częstochowę, gdzie z przewodnikiem zwiedziliśmy Jasną Górę.

Celem było poznanie ważnych miejsc dla Polaków oraz utrwalenie wiedzy historycznej.

Organizatorem wycieczki było Stowarzyszenie „Zgodnie z Naturą i Tradycją” w Zbicznie.

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Zbiczno w  ramach zadania publicznego  Przedsięwzięcia służące poznawaniu kultury, tradycji i historii naszej ojczyzny oraz regionu przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe,  na które w ramach konkursu ofert „Szlakiem ważnych wydarzeń historycznych"  stowarzyszenie Zgodnie z naturą i tradycją” w Zbicznie otrzymało środki.