Stowarzyszenie "Zgodnie z naturą i tradycją" w Zbicznie przeprowadziło wśród dzieci przedszkolnych zajęcia ruchowe pod nazwą "Raz, dwa, trzy, przedszkolaczek ćwiczy". Zajęcia miały się odbywać w przedszkolach na terenie miasta Brodnica, jednak ze względu na aktualną sytuację związaną z Covid 19 i wynikającymi z tym obostrzeniami, zajęcia zostały przeprowadzone na świeżym powietrzu.

  Do realizacji zadania włączył się Klub Sportowy "SPARTA" w Brodnicy, który pomógł nam przeprowadzić zajęcia ruchowe z przedszkolakami na stadionie i orlikach znajdujących się w Brodnicy. Zostało przygotowane ogłoszenie o możliwości przyprowadzania przez rodziców swoich pociech na przedszkole Sparty. Dzieci chętnie korzystały z oferty jaką przygotowali wykwalifikowani trenerzy. Bardzo dużo działo się na prowadzonych zajęciach. Oprócz dzieci, rodzice byli zaangażowani w gry i zabawy. Widać było uśmiechy na twarzach dzieci, ich opiekunów i trenerów. Były to zajęcia ruchowe połączone z zabawą. Zajęcia polegały na podawaniu piłki, prób strzeleckich, gimnastyce. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, które odbywały się kilka razy w tygodniu. W zajęciach uczestniczyło łącznie ok. 250 dzieci. Część z nich nadal uczestniczy w zajęciach, które na dobre wpisały się w działalność Akademii BKS Sparta Brodnica.

 Podczas spotkań odbyła się pogadanka z rodzicami i dziećmi na temat zdrowych nawyków odżywiania pod nazwą "An apple a day keeps doctor away" (ang. "Jabłko dziennie trzyma doktora z daleka"). Uświadomiło to wszystkich jak ważna jest dbanie o zrównoważony rozwój dziecka w każdym aspekcie, a zdrowe nawyki żywieniowe są ważne zarówno dla tych, którzy myślą o profesjonalnym uprawianiu sportu, jak i dla tych, którzy chcą go uprawiać dla zdrowia, rekreacyjnie. Poprzez nasze działania chcieliśmy przypomnieć dzieciom i rodzicom jak ważne są warzywa i owoce w codziennej diecie. Aby dzieciom nasze słowa mocniej zapadły w pamięć, wręczyliśmy wszystkim uczestnikom symboliczne jabłko.

Cieszymy się bardzo, że nasze działania mogą przyczynić się do rozwoju dzieci, oraz że na terenie Powiatu Brodnickiego jest oferta rekreacyjno-sportowa dla naszych milusińskich.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy pomogli zrealizować to ważne dla nas zadanie, członkom stowarzyszenia, trenerom, rodzicom, a przede wszystkim dzieciom.

Zadanie zostało dofinansowane przez Samorząd Powiatu Brodnickiego. Środki na przeprowadzenie rozgrywek pozyskało Stowarzyszenie "Zgodnie z naturą i tradycją" w Zbicznie w ramach konkursu ofert "Raz, dwa, trzy przedszkolaczek ćwiczy".