2006

Stowarzyszenie "Zgodnie z naturą i tradycją" w Zbicznie wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowało konkurs na spektakl profilaktyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Zbiczno. Do konkursu zgłosiły się 3 grupy teatralne z Zespołu Szkół w Pokrzydowie oraz 4 grupy z Zespołu Szkół w Zbicznie.

W ramach zadania publicznego "Życie bez używek też ma sens", dofinansowanego ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego, stowarzyszenie "Zgodnie z natura i tradycją" w Zbicznie zorganizowało jednodniową wycieczkę do Warszawy dla osób dorosłych i młodzieży z terenu Gminy Zbiczno.

Dnia 20 września 2006 roku teatr "Kurtyna" z Krakowa przedstawił młodzieży gimnazjalnej oraz uczniom klas V i VI szkoły podstawowej spektakl profilaktyczny pt. "Życie nie jest po to by..."

Stowarzyszenie "Zgodnie z naturą i tradycją" w Zbicznie pozyskało z Województwa Kujawsko-Pomorskiego środki finansowe na projekt "Życie bez używek też ma sens". W ramach tego zadania zorganizowano wyjazd jednodniowy do Torunia i Ciechocinka dla uczniów ze szkół Gminy Zbiczno.

Festynów i imprez ciąg dalszy... W dniu 22 lipca 2006 roku w Zbicznie odbył się Festiwal Piosenki Turystycznej.