2011

Dnia 25 października 2011 roku Stowarzyszenie "Zgodnie z naturą i tradycją" ze Zbiczna zorganizowało ostatni w tym roku wyjazd dla młodzieży oraz osób dorosłych do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, tym razem na spektakl "Dzikie żądze" Johna Tobiasa.

W okresie letnim na terenie gminy Zbiczno w sołectwach: Najmowo, Brzezinki, Sumowo, Sumówko, Lipowiec, Ciche, Gaj-Grzmięca, Zbiczno odbywały się imprezy i festyny o charakterze sportowo-rekreacyjnym.

Dnia 11 października 2011 roku  Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonowie Pomorskim przy pomocy Stowarzyszenia "Zgodnie z naturą i tradycją" ze Zbiczna zorganizował dla seniorów Klubu Seniora z Jabłonowa Pomorskiego „Trzy kłosy” oraz filii z Konojad wyjazd na Kaszuby. Tym razem w wyjeździe uczestniczyło 80 klubowiczów.

W niedzielę 23 października 2011 roku stowarzyszenie „Zgodnie z naturą i tradycją” w Zbicznie wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Zbicznie zorganizowało wyjazd do sanktuarium w Licheniu.

Na terenie Gminy Zbiczno od 20 września 2011 roku odbywają się obchody „Dnia Seniora”. Spotkania zorganizowano w następujących sołectwach: Sumówko, Sumowo, Pokrzydowo, Ciche.