2012

Spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodziny i przyjaciół, wielu dobrych chwil obfitujących w sukcesy i miłe zdarzenia oraz dobrej współpracy w nadchodzącym Nowym Roku 2013,

życzy

Prezes stowarzyszenia
Renata Janczak
oraz członkowie zarządu

Wójt Gminy Wojciech Rakowski wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbicznie oraz Stowarzyszeniem „Zgodnie z naturą i tradycją” w Zbicznie był organizatorem wyjazdu Mikołajkowego do Torunia. W wycieczce, w dniu 6 grudnia, udział wzięło 46 dzieci z klas drugich ze szkół podstawowych Gminy Zbiczno.

Na boisku sportowym Zespołu Szkół w Zbicznie odbył się „Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Zbiczno”.

W turnieju wzięły udział cztery drużyny, trzy z Zespołu Szkół w Zbicznie oraz jedna, reprezentująca Zespół Szkół w Pokrzydowie.

Na terenie Gminy Zbiczno odbyły się obchody Dnia Seniora. Imprezy przygotowane przez Gminę Zbiczno zorganizowano w Świetlicach GOKSiR w dniach 20 października w Cichem i Zbicznie, 22 października w Najmowie i Sumowie oraz 23 października w Pokrzydowie.

Stowarzyszenie "Zgodnie z naturą i tradycją" w Zbicznie w ramach konkursu "Z kulturą na Ty" 07 września 2012 roku zorganizowało wyjazd dla młodzieży i dorosłych do Opery Nova w Bydgoszczy na musical "My Fair Lady" - musical sztuki George'a Bernarda Shawa.