W dniu 26 marca 2013 roku w Zespole Szkół w Zbicznie rozegrany został turniej w piłkę nożną halową dla klas VI i młodszych. Zawody zostały rozegrane w ramach zadania Profilaktyka przez sztukę i sport. 

W turnieju wzięły udział cztery drużyny. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brodnicy, Szkoły Podstawowej nr 4 w Brodnicy oraz dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Zbicznie – reprezentacje klas VI oraz V. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”.

W ostatnim meczu - który decydował o zwycięstwie w całym turnieju zespół gospodarzy z klas VI walczył z reprezentacją SP2 z Brodnicy. Gospodarze okazali się gościnni i nie wygrali tego meczu zajmując drugie miejsce w turnieju.


Klasyfikacja końcowa:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Brodnicy                  9 pkt.    17 – 4

SP Zbiczno kl. VI                                             6 pkt.    13 – 6

SP Zbiczno kl. V                                              3 pkt.      6 – 14

Szkoła Podstawowa nr 4 w Brodnicy                  0 pkt.      5 – 17

Po zakończonych rozgrywkach rozegrano towarzyskie spotkania w piłkę koszykową. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4, drugie szkoła Podstawowa nr 2, a trzecie miejsce przypadło gospodarzom.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu sportowego, a także dyplomy i puchary.

Dla każdego zawodnika zakupione zostały napoje oraz słodki poczęstunek.             

 

Impreza została dofinansowana przez Samorząd Województwa ze środków Wojewódzkiego Programu Rozwiązywania Problemów alkoholowych, Narkomanii, Innych Uzależnień oraz HIV/AIDS w ramach zadania  Profilaktyka przez sztukę i sport”.