4 maja 2013 roku w Zbicznie odbyły się imprezy sportowe zakończone festynem. Na boisku Zespoły Szkół w Zbicznie od godz. 8:00 rozgrywane były mecze piłki nożnej przez dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych. W tej kategorii najlepsza okazała się drużyna z Brzezinek drugie miejsce zajęła drużyna z Sumówka a trzecie ze Zbiczna. Natomiast o godz. 11:00 do rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Zbiczno przystąpiło siedem drużyn seniorów z terenu gminy Zbiczno i jedna drużyna z Karbowa. W tej kategorii Puchar wywalczyła drużyna ze Zbiczna.

Również o godz. 11:00 przy świetlicy GOKSiR w Zbicznie rozpoczął się VI Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Zbiczno Szlakami Pojezierza Brodnickiego i Gminy Zbiczno. Uczestników wyścigu podzielono na kategorie wiekowe oraz kobiety i mężczyzn. Trasa liczyła 40 kilometrów. Pierwszy do mety dojechał Tadeusz Piątkowski z Nowego Miasta Lubawskiego a w kategorii kobiet zwyciężyła Anna Kruszyńska z Lubawy. Trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii były nagrodzone pucharami i dyplomami.

Od godz. 18:00 na terenie amfiteatru rozpoczął się festyn rodzinny. W trakcie festynu odbyły się konkursy sportowe oraz można było skorzystać z porad wizażystki. Na niektórych dłoniach pojawiały się różnorodne smoki, kwiaty i inne postacie, a o godz. 19:00 na scenie amfiteatru odbył się koncert w wykonaniu Beaty i Tomka. Całość zakończyła dyskoteka na świeżym powietrzu.

Organizatorem imprez był Wójt Gminy Zbiczno, Stowarzyszenie "Zgodnie z natura i tradycją" i Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Zbicznie.

Imprezy dofinansowane przez Gminę Zbiczno w zakresie zadania Upowszechnianie rozwój kultury fizycznej, sportu i sportu kwalifikowanego pt: "Cykl imprez sportowych w Gminie Zbiczno"