W dniach od 28.06.2013 roku do 03.07.2013 roku Stowarzyszenie „Zgodnie z naturą i tradycją” w Zbicznie w ramach zadania „W wakacje nie tylko wypoczywamy, ale uczymy się,  i zwiedzamy” dofinansowanego ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego, zorganizowało wypoczynek letni dla młodzieży szkolnej z terenu Gminy Zbiczno. Wypoczynek trwał 5 dni na południu Polski – w Białym Dunajcu.

W ramach programu uczniowie zwiedzili Wieliczkę, muzeum Auschwitz w Oświęcimiu,  Zakopane oraz Chochołów. Poza tym uczestniczyli w spływie Dunajcem w Pienińskim Parku Narodowym. Odbywała się piesza wycieczka po Tatrzańskim Parku Narodowym nad Morskie Oko. Młodzież miała możliwość podziwiać panoramę Tatr z Gubałówki. Spacerowano po Zakopanem, zwiedzano kościółek i cmentarz zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, kościół na Krzeptówkach, kaplicę pw. Najświętszego Serca Jezusa w  Jaszczurówce, skocznię narciarską, Krupówki.

Poza tym uczniowie kąpali się w basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej oraz byli na kolacji w karczmie góralskiej w Białym Dunajcu. W drodze powrotnej otrzymały poczęstunek w KFC. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Zbicznie zafundował wszystkim lody.

Partnerami zadania byli: Gmina Zbiczno – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zbicznie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbicznie.