2015

W środę (28 października 2015 roku) w Pokrzydowie odbył się „Przegląd pieśni i przyśpiewek ludowych z naszego regionu”. Impreza miała na celu kultywowanie amatorskiej twórczości artystycznej oraz tradycji regionalnej.

W dniach 9-11 października 2015 roku Stowarzyszenie „Zgodnie z naturą i tradycją” w Zbicznie zorganizowało wyjazd do Ośrodka Wczasowo-Rehabilitacyjnego „Bursztyn” w Jantarze.

W niedzielę (26 lipca 2015 r.) odbył się VII Spływ Kajakowy po Pojezierzu Brodnickim. Młodzież i osoby dorosłe miały okazję podziwiać przyrodę i piękne zakątki Pojezierza Brodnickiego. W imprezie uczestniczyło 20 osób z różnych stron naszego kraju.  Chociaż pogoda niezbyt dopisała, to humoru nikomu nie zabrakło. Trasa wiodła przez jeziora Partęczyny, Dębno, Robotno. Uczestnicy wyprawy w ramach poczęstunku otrzymali napoje oraz słodycze.

Dnia 19 września 2015 roku Stowarzyszenie „Zgodnie z naturą i tradycją” w Zbicznie zorganizowało wyjazd do Otrębus na koncert "Kalejdoskop Barw Polski" w wykonaniu zespołu "Mazowsze" im. T. Sygietyńskiego.

W dniach od 29 czerwca do 3 lipca 2015 r. młodzież szkolna z gminy Zbiczno przebywała na wycieczce w Tatrach.