W dniu 17.06.2016 r.  na hali widowiskowo – sportowej w Zbicznie odbyły się zawody sportowe w unihokeja.  Rywalizowały trzy drużyny ze szkół podstawowych złożone z chłopców i dziewcząt. Oprócz drużyny gospodarzy ze Zbiczna, wystartowały: Szkoła Podstawowa z Płowęża oraz Szkoła Podstawowa nr  4 z Brodnicy.

Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”, a mecz trwał 2x 12 min. W pierwszym spotkaniu ekipa gospodarzy pokonała SP Płowęż. W drugim meczu SP nr4 pokonała drużynę z Płowęża. W ostatnim meczu turniej zawodnicy ze Zbiczna nie dali szans drużynie z Brodnicy, dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr4 z Brodnicy, a trzecie Szkoła Podstawowa z Płowęża.
Dla każdej drużyny zakupione zostały puchary, piłki nożne, dyplomy oraz bidony dla najlepszych zawodników. Każdy uczestnik otrzymał także paczkę ze słodyczami oraz napój.
Dyrektor Zespołu Szkól w Zbicznie p. Halina Murlik dokonała uroczystego wręczenia nagród.
W dniu 22.06.2016 r. zorganizowany został wyjazd do Aquaparku w Rypinie. W wyjeździe wzięło udział  45 uczniów Zespołu Szkół w Zbicznie, którzy w ciągu roku reprezentowali szkołę w licznych zawodach sportowych na szczeblu gminnym, powiatowym oraz wojewódzkim.
Organizatorem było Stowarzyszenie "Zgodnie z naturą i tradycją" w Zbicznie.
Turniej przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Adrian Janczak.
Partnerami był Zespół Szkół w Zbicznie.
Zadanie „Ochrona i promocja zdrowia” było współfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Brodnicy w ramach konkursu pod nazwą "Żyj zdrowo na sportowo – IV rok”.