W dniach od 26 czerwca do 30 czerwca 2016 r. uczniowie klas VI i gimnazjaliści z gminy Zbiczno wypoczywali na południu Polski w Tatrach.

W drodze na Podhale uczestnicy wyjazdu odwiedzili Wadowice gdzie zwiedzili muzeum Jana Pawła II oraz Bazylikę. W trakcie pobytu młodzieży wybrano się do Rodzinnego Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze, gdzie przez cały dzień można było korzystać ze wszystkich atrakcji tego obiektu. Pod okiem przewodnika górskiego uczniowie pokonali szlaki górskie takie jak: Sarnia Skała, Dolina Strążyska, Rusinowa Polana, Gęsia Szyja. Nie zabrakło również wizyty na Krupówkach w Zakopanem, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz skoczni narciarskiej. Po wyczerpujących wyprawach w góry uczestnicy kąpali się w basenach termalnych „Złoty Potok” w Szaflarach.  Kolejną atrakcją było wieczorne wyjście do karczmy góralskiej „Furtok” w Białym Dunajcu, gdzie dla wszystkich czekała pyszna domowa pizza. W drodze powrotnej do domu uczniowie zwiedzili Częstochowę – Sanktuarium Maryjne.

Organizatorami wycieczki było Stowarzyszenie „Zgodnie z Naturą i Tradycją” ze Zbiczna.

Partnerami zadania byli: Wójt Gminy Zbiczno, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbicznie, oraz Gminna Komisja Rozwiązania Problemów Alkoholowych,

Zadanie współfinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach zadania „Uczymy się i zwiedzamy” realizowanego przez Stowarzyszenie „Zgodnie z naturą i tradycją” w Zbicznie.