Dnia 29 października 2007 roku w Zespole Szkół w Pokrzydowie i w Zbicznie odbyły się spotkania, których głównym tematem były narkotyki. Na początku przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy oraz MONAR-u przeprowadzili z uczniami debatę (program autorski) "Ustawa o gwarancjach wolności wyboru osób nieletnich i o liberalizacji dostępu do niektórych środków uzależniających".

Celem debaty było uzyskanie jednoznacznego stanowiska młodzieży w sprawie zmiany ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Po burzliwej dyskusji młodzież stwierdziła, że nie należy liberalizować zapisów obowiązującej ustawy, a tylko je w pełni przestrzegać. W debacie udział oprócz młodzieży wzięli przedstawiciele policji, urzędu gminy, księża i nauczyciele. Po debacie zostały przeprowadzone 3-godzinne szkolenia dla nauczycieli zatrudnionych w Zespole Szkół w Pokrzydowie oraz w Zbicznie. Następnie odbyły się w obydwu zespołach szkół spotkania z rodzicami.

Organizatorem w/w imprez było Stowarzyszenie "Zgodnie z natura i tradycją" w Zbicznie, a projekt został dofinansowany przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.