2017

Spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodziny i przyjaciół, wielu dobrych chwil obfitujących w sukcesy i miłe zdarzenia oraz dobrej współpracy w nadchodzącym Nowym Roku 2018,

życzy

Prezes Stowarzyszenia
Renata Janczak
oraz Członkowie Zarządu

Dnia 26 września 2017 roku Stowarzyszenie "Zgodnie z naturą i tradycją" w Zbicznie  w ramach  zdania publicznego Ochrona i promocja zdrowia zorganizowało w  świetlicy GOKSiR w Pokrzydowie prelekcję wraz z  pokazem kulinarnym i degustacją potraw. Współorganizatorem był Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Zbicznie.

Dnia 13 maja 2017 roku w Zbicznie odbył się po raz XIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Romantycznej. Wystąpiło ponad 20 śpiewaczych zespołów seniorskich z województwa kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, mazowieckiego.

W dniu 18.05.2017 r. w Zbicznie  został rozegrany turniej piłki nożnej oraz unihokeja dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych. W zawodach udział wzięło 5 drużyn z powiatu brodnickiego: Szkoła Podstawowa nr 2 w Brodnicy, Szkoła Podstawowa nr 4 w Brodnicy, Szkoła Podstawowa w Płowężu, Szkoła Podstawowa w Pokrzydowie oraz Szkoła Podstawowa w Zbicznie. Rywalizowano systemem „każdy z każdym”.