Już po raz ósmy Stowarzyszenie "Zgodnie z naturą i tradycją" w Zbicznie przeprowadziło wśród dzieci i młodzieży turniej unihokeja, który odbył się we wrześniu na hali widowiskowo-sportowej w Zbicznie.

   

Według planu organizatorów rozegrane miały być turnieje w unihokeja i halową piłkę nożną, w których udział wziąć miały dzieci i młodzież z Powiatu Brodnickiego. Ze względu na sytuację związaną z wirusem COVID19 i wynikającymi z tego obostrzeniami w zawodach wzięły udział tylko cztery drużyny (jedna ze Szkoły Podstawowej w Pokrzydowie i trzy ze Szkoły Podstawowej w Zbicznie). Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. Mecze przebiegały w duchy rywalizacji fair-play. W każdym spotkaniu padało dużo bramek a zawodnicy grali z ogromnym zaangażowaniem i radością.
Klasyfikacja końcowa:
1. Drużyna ze szkoły podstawowej z Pokrzydowa
2. Drużyna ze szkoły podstawowej Zbiczno - kl. VI b
3. Drużyna ze szkoły podstawowej Zbiczno - dziewczęta
4. Drużyna ze szkoły podstawowej Zbiczno - kl. VI a i c

Wszyscy uczestniczący w turnieju zawodnicy otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe w postaci rakietek do tenisa stołowego. Zwycięzcy otrzymali koszulki sportowe, pozostałe drużyny - czapki sportowe. Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz piłki. Opiekunowie drużyn nagrodzeni zostali plecakami sportowymi. Przed rozpoczęciem zawodów uczestnicy otrzymali poczęstunek oraz napoje.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Zbicznie za wielkie zaangażowanie w przygotowanie turnieju oraz dyrekcji szkół i opiekunom uczniów za przygotowanie do rozgrywek oraz umożliwienie młodym sportowcom wzięcia udziału w turnieju.

Halę nieodpłatnie udostępniła Pani Magdalena Golubska, Wójt Gminy Zbiczno.

Impreza została dofinansowana przez Samorząd Powiatu Brodnickiego. Środki na przeprowadzenie rozgrywek pozyskało Stowarzyszenie "Zgodnie z naturą i tradycją" w Zbicznie w ramach konkursu ofert "Żyj zdrowo na sportowo VIII rok"